Ereksiyon Tedavisi

Eswt tedavisi- şok tedavisi olarak da geçmektedir. Özellikle Eswt tedavisi  (Extracorporeal Shock Wave Therapy) sertleşme sorunlarının önüne geçen ve cinsel hayatın kalitesini arttıran bir tedavi yöntemidir. En son teknoloji ile geliştirilmiş olan bu tedavi yönteminde; sağlık sorunlarının hafifletilmesi ve cinsel sorunların gerilemesi amaçlanmaktadır. Bu tedavi yöntemi ile sinir sistemi yenilenmekte ve penis dokusunun desteklenmesi ile beraber kolajen ve elastinin yenilenmesi sağlanmaktadır. Özellikle bu tedavi yönteminde yüksek enerjili şok dalgalar ile orta yaş ve üzerinde meydana gelebilecek prostat enfeksiyonu, kronik pelvik ağrı, cinsel ağrı, cinsel işlev sorunları ve cilt yaşlanmasına karşı önlem alınmaktadır.

Penis damarları, erkek vücudunun en küçük damarlarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu damarlar, kalbi besleyenlerden daha küçük damarlardır. Bundan dolayı da yüksek kan şekeri, kolestrol fazlalığı ve yüksek tansiyon gibi sağlık problemleri sebebiyle tıkanmalar meydana gelmektedir. Sigara ve alkol kullanımı bu damarlarda özellikle tıkanmaya sebep olmaktadır. Sağlıksız beslenme ve düzensiz yaşam tarzı, özellikle ereksiyon sorunlarına yol açmaktadır. Bu sorunların tedavisi için son yıllarda gelişen teknoloji ve tıbbi tedaviler sayesinde şok tedavi yöntemi geliştirilmiştir. Türkiye’de 40 yaş üzeri erkeklerin yüzde 34’ü sertleşme problemleri yaşamaktadır.

Ereksiyon Nedir?

Ereksiyon sertleşme olarak da bilinen; penisin cinsle ilişkiye hazır olduğu fizyolojik durumdur. Ereksiyon genel olarak cinsel uyarılma ya da cinsel tatmin neticesinde meydana gelir. Ancak çeşitli problemler sebebiyle ereksiyonun gerçekleşmesi söz konusu olmayabilir.

EN SON EREKSİYON TEDAVİSİ

En son ereksiyon tedavisi, şok dalgaları ile uygulanan tedavi yöntemidir. Sertleşme problemi olan kişiler için 12 seanslık bir uygulamalıdır. Tedavi 3 aşamalı olarak tamamlanmaktadır. İlk aşamada 3 hafta süre ile 2 seans uygulanmaktadır. İkinci aşamada ise 3 haftalık bir dinleme süreci başlar. Hastaya toplamda 12 seanslık tedavi uygulanmaktadır. Seanslar oldukça konforlu şekilde tamamlanmaktadır.

Ereksiyon Olamama Sebeleri

Ereksiyonun olması için hastanın cinsel olarak uyarılması gerekmektedir. Bu uyarılar, penise giden kan akışının artmasını sağlar. Bunun yanı sıra bu kan akışı peniste bir süre kalır ve bu sayede cinsel ilişki boyunca ereksiyon hali kalır. Birçok sebeple ereksiyon olmama hali söz konusu olabilir. Bunlar:

 • Stres
 • Sigara
 • Alkol
 • Fizyolojik sorunlar
 • Psikolojik sorunlar
 • Hastalıklar
 • Kullanılan ilaçlar

 Şok Dalga Tedavisi Nedir

Şok dalga tedavisi; son geliştirilen tedavi yöntemi olarak özellikle ereksiyon problemlerinde kullanılmaktadır. Bu tedavi yönteminde elektrohidrolik yöntemle oluşturulmuş geniş odaklı şok (ses) dalgalarının kullanımında elde edilen başarılı sonuçlar sayesinde, kalp damarlarıyla benzerlik gösteren penisin damarsal kaynaklı hastalığı olan sertleşme problemlerinin kalıcı tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Bu tedavi yönteminde damarların düşük yoğunluklu uyarılmasıyla penise giden kan miktarının sürekli ve kalıcı şekilde artması sağlanmaktadır.

Bunun yanı sıra sertleşme problemi olan hastaların eski performanslarına ulaşmasına da destek olmaktadır. Öte yandan hastanın penisine uygulanan şok dalgaları sayesinde penis içinde yer alan kan damarlarının genişlemesini sağlar ve küçük damarları daha fazla kan taşıyabilir forma ulaşmasına destek olur. Bu tedavi yöntemi sayesinde ereksiyon gerçekleşmektedir. Bu ereksiyonunun sürekliliği için de penise akması gereken kan miktarı da artmaktadır. Bu sayede damarsal kaynaklı ereksiyon sorunları da tedavi edilir.

ŞOK DALGA TEDAVİSİ KİMLERE UYGULANIR?

Şok dalga tedavisi özellikle sertleşme problemi olan kişiler için uygulanmaktadır. Özellikle ağızdan ilaç tedavisi kullanan ve problemin kalıcı olarak tedavisini isteyen hastalar için uygun bir tedavi yöntemidir. Bunun yanı sıra ağızdan alınan ilaçlara yeterli yanıt vermeyen hastalara da uygulanmaktadır. Buna göre:

 • Kalp damar hastalarına uygulanabilir
 • Kalp krizi geçmişi olan kişilere uygulanabilir
 • Yüksek tansiyonu bulunan kişilere uygulanabilir
 • Şeker hastalığına bağlı damar sorunu bulunan kişilere uygulanabilir
 • Periferik arter tıkanıkları olan kişilere uygulanabilir
 • Kronik sigara içmeye ve fazla kiloya bağlı sertleşme problemi olan kişilere uygulanmaktadır.
 • Yüksek kolesterole bağlı ereksiyon bozukluğu olan hastalar bu tedavi için uygun olabiliyor.