ESWT (Extracorporeal Shock Wave Therapy) Şok Dalga Tedavisi

ESWT tedavisi; ilaç veya cerrahi uygulama değildir. 15 dakikalık bir uygulamadan sonra hasta kalkıp gidebilir. ESWT tedavisi peyronie denilen penis eğriliklerinde, erektil disfonksiyon (iktidarsızlık, penis sertleşmeme sorunu)  ve prostatit tedavilerinde de uygulanabilir ve başarılı sonuçlar görülmektedir.

ESWT tedavisi ile cinsel damarların, penis dokusunda bulunan kollajen yapının, elastinin yenilenmesini sağlamaktadır. Bu sayede iktidarsızlıkta özellikle görülen atar ve toplar damarların sağlıklı çalışmamasından kaynaklı sorunların giderilmesinde, cinsel fonksiyon bozukluklarının giderilmesinde,  sinir sisteminin iletişim kusurlarında yüksek enerji içeren şok dalgaları aynı zamanda orta yaşlı erkeklerin büyük sorunu olan prostat tedavisinde kullanılmaktadır.

Penis damarları insan bedeninde bulunan en küçük damarlar arasında yer almaktadır. Bu damarlar yan hastalıklar ( yüksek tansiyon, obezite, kolestrol  vb. ) ya da alkol ve sigara kullanımının aşırı olması, sağlıksız ve düzensiz beslenme gibi etmenlerle penise giden kan akımında bozukluklara sebep olur, sonuç olarak iktidarsızlık gibi sonrasında depresyon gibi bir dizi psikolojik rahatsızlığı sürükleyecek bir sürece girilir.

Tedavi olarak kullanılan penise şok tedavisi ile belirttiğimiz gibi kişi 15 dklık seanslarla ağrısız sızısız bir şekilde tedavi görüp günlük hayatına devam edebilir. Penise uygulanan şok dalga tedavisi ile kişi cinsel yaşamında sağlığa kavuşur.