PENİS KALINLAŞTIRMA

Penis kalınlaştırma; yetişkin erkeklerde penisin yeterince kalın olmaması durumunda uygulanan estetik üroloji uygulamalarından biridir.Penis, erişkin bir erkekte 6-8 santimetre uzunluğunda, 3-5 santimetre çapında silindir şeklinde bir organdır.Sertleşmede boyu iki katına çıkabilmektedir.Penis uzunluğu kişiden kişiye değişebilmektedir.  Genellikle psikolojik nedenlerle hastalar penis kalınlaştırma isteğiyle doktora başvurabilmektedir.

Penisteki şekil bozuklukları, kısa ve ince olması erkekler için önemli bir sorundur ve günümüzde teknolojik gelişmelerin tıp alanına yansımaları sonucunda penis istenilen görünüme ve ölçülere kavuşturulabilmektedir.

Penis kalınlaştırma işlemi, işlem yöntemine göre genel / lokal anestezi altında uygulanır. Penis uzatma işlemi ile de kombineli bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Penis kalınlaştırma ameliyatı sonucunda peniste 4.5- 5 cm kadar kalınlaşma elde etmek mümkündür. Penis dokusunun olumlu yönde iyileşmesi sağlamak amacıyla ameliyatın ardından cinsel ilişki ve mastürbasyon 3-4 hafta kadar yasaklanmaktadır.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Olur?

Doğuştan veya sık sık kilo alıp verme problemleri nedeniyle incelen cinsel organını kalınlaştırmak için 3 farklı teknik kullanılır. Bunlar;

  • – Yağ enjeksiyonu tekniği
  • – Dolgu enjeksiyonu
  • – Doku transferi

Yağ Enjeksiyonu Tekniği ile Penis Kalınlaştırma

Penis kalınlaştırma işlemlerinde penis cilt alt dokusuna yağ enjeksiyonu ile kalınlaştırma sağlanabilmektedir. Yağ dağılımı penis etrafına simetrik bir şekilde yapılır. Ancak penis başına yağ enjeksiyonu gerçekleştirilmemektedir.

Dolgu Enjeksiyonu ile Penis Kalınlaştırma

Cilde zarar vermeyen dolgu maddelerinin peniste hedeflenen kalınlığa ulaşması amacıyla gerekli görülen noktalara enjekte edilmesi işlemidir.

Doku Transferi ile Penis Kalınlaştırma

Kişinin vücudundan alınan dokular, cinsel organında yağ dokuları arasına yerleştirilerek gerçekleştirilen ameliyattır.